YAVAŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAVAŞ

Bedava paylaşımın en kolay yeri...

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR

YazarMesaj
emrullah11
Admin
emrullah11

Takım : CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR Besiktas

CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR Empty
MesajKonu: CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR   CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR EmptySalı Ocak 20, 2009 7:21 pm

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene 'ögretmenim' diye seslenirken altıncı sinifta bir anda 'hocam' diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda '4 yanlis bir dogruyu götürür' seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; '4 dogru bil, bir dogru da bizden' seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya '10 dakika sonra dönücem' yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Dügünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir. 'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde 'inanmiyorum!' derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde 'en kisa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra'kabul etmiyorum' seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep 'ti'dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç 'ti' diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?' diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax'Ayaks' diye okunur da temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?

* Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazilir? Hipokrat yemininde'arabami temiz kullanacagim' seklinde bir madde mi vardir?
http://eforum.eniyiforum.org

CEVAPLARI YOK AMA MANTIKLI SORULAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sorulara Mantıklı Cevaplar
» Sorular ve Cevaplar
» Acemi Askerlerin Sorduğu Sorular...
» İnternet Kafeleri Deli Eden Sorular